Logogram strony

Myśliciel A.Rodin

Narodziny gwiazdy

Rozmiar tekstu

Najbliższe konwersatoria z TQM

W czasach przed pandemią wszystkie wykłady odbywały się w goszczącej nas od kwietnia 2017 r.

Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej

ul. Koszykowa 79, róg ul. Krzywickiego

w godzinach od 16:00 do 20:00

W czerwcu 2020 zostały uruchomione konwersatoria w trybie on-line. na platformie Zoom.

Od godz. 16:00 pokój jest otwarty dla "pogwarek", a o 16:15 zaczyna się właściwy program. Wszyscy będziemy wdzięczni słuchaczom za uruchomienie swoich kamerek. Skoro nie możemy się spotkać w realu, to choć pozwólmy się zobaczyć.

Zapisy na konwersatoria nie są wymagane. Dawniej wystarczyło przyjść, żeby być i pewnie jeszcze do tego wrócimy. Na razie spotykamy się on-line, ale wstęp jest nadal wolny, choć liczba miejsc ze powodów licencyjnych ograniczona do 100 osób. O przyjęciu decyduje kolejność wejść. Kody wejścia (do odwołania) są następujące:

https://us02web.zoom.us/j/87500042621 - wejście przez przeglądarkę (nie trzeba mieć zainstalowanej aplikacji Zoom)

Meeting ID: 875 0004 2621  - wejście dla osób mających zainstalowaną aplikację Zoom (zalecane)

Podręcznik słuchacza na platformie Zoom: Czym jest Zoom?

Przed pandemią video ze spotkań w realu przygotowywała społecznie Manufaktura Video, za co wszyscy składamy jej w tym miejscu serdeczne podziękowania. Nagrania można obejrzeć wybierając z bocznego menu właściwe spotkanie. Tamże będzie można znaleźć łącza URL do nagrań z platformy Zoom.

Osoby, które chciałby otrzymywać zawiadomienia o konwersatoriach do swojej skrzynki mailowej proszone są o napisanie do mnie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na stronie Zamów biuletyn nowości można też zaprenumerować biuletyn, który będzie obejmował informacje o nowych treściach we wskazanych przez Państwa kategoriach tematycznych.

MOJA KSIĄŻKA

Informuję Państwa, że na stronie Książka znajduje się drugie wydanie mojej książki — teraz pod tytułem "Doktryna jakości. Wydanie II turkusowe. Rzecz o turkusowej samoorganizacji" — a także przewodniki po niej dla czytelników, którzy czy to niekoniecznie chcą zgłębiać pełną jej treść, czy też znają już wydanie pierwsze.

Zapraszam również na stronę Otwarte spotkania w sieci, na której znajdują się informacje o moich ogólnie dostępnych wystąpieniach, a także o konferencjach, które polecam. Wkrótce też zamierzam rozpoczać cykl komercyjnych szkoleń otwartych. Informacje na stronie Turkusowa doktryna jakości.

Od roku 2016 większość wykładów jest rejestrowana na video, a linki do nich znajdują się na końcu stron z relacjami z tych spotkań.

Zapraszam też do obejrzenia moich Wykładów video oraz Wypowiedzi na antenie i w Internecie, a także na Otwarte spotkania w sieci

 

NAJBLIŻSZE KONWERSATORIA

22 października 2020 r. (czwartek) Andrzej Jacek Blikle - Turkus w czasach zarazy

Jak doniosła Polityka nr 34 z 19 sierpnia 2020 r., zdesperowani szefowie wynajmują detektywów, by śledzić pracowników wykonujących pracę w trybie zdalnym. To z pewnością nie najtańszy sposób, ale może skuteczny? A może wręcz jedyny?

W mojej ocenie sięgnięcie po takie środki jest świadectwem całkowitej bezradności firmy wobec zatrudnionych, którzy firmy nie lubią i nie szanują. A skutki takich działań są natychmiastowe: wzrost niechęci do firmy, pogłębienie braku lojalności i doskonalenie metod ukrywania nieróbstwa.

Czy więc można jakoś rozwiązać ten problem? Można, i nawet dość skutecznie, choć nie jest to łatwe, a także nie zadziała z dnia na dzień. To bardziej praca leśnika niż ogrodnika — efekt nie jest natychmiastowy, ale za to trwały. Sprawdza się też nie tylko przy pracy zdalnej, ale przy pracy w ogóle.

Uczę tego sposobu od ponad dwudziestu lat. Kiedyś wiązał się on z hasłem motywacji godnościowej, dziś częściej mówimy o turkusowej samoorganizacji, ale przesłanie jest znane od stuleci: „ludzie wolni i szczęśliwi pracują lepiej” albo też „uskrzydleni góry przeniosą”. Utopia? Idealizm? Byłoby tak, gdyby nie rosnąca liczba firm i organizacji — również w Polsce — które potrafiły te maksymy wdrożyć na co dzień. W ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej moich słuchaczy i czytelników mówi mi, że już tak organizują swoją pracę i życie.

O tym wszystkich chciałbym porozmawiać na naszym pierwszym spotkaniu w nowym roku akademickim. Chciałbym też zaprosić uczestników do dzielenia się swoimi doświadczeniami z pracy w czasie pandemii.

Aby ocenić liczbę osób, które zamierzają wziąć udział w konwersatorium, a także tych, które chciałbym coś powiedzieć, byłbym bardzo wdzięczny za wypełnienie krótkiego kwestionariusza. Jeżeli pierszy link nie otworzy kwestionariusza (niektórym osobom się nie otwiera), proszę spróbować drugiego

https://docs.google.com/forms/d/19LrovTRzXvPzC_ObKbQ_QNgjHyh6x9uBoWsoJRmOU8M/edit

https://docs.google.com/forms/d/19LrovTRzXvPzC_ObKbQ_QNgjHyh6x9uBoWsoJRmOU8M/

Nie jest to warunek uczestniczenia w konwersatorium, ale ułatwi mi planowanie.

 

3 grudnia 2020 wystąpi prof. Jerzy Hausner, który wygłosi odczyt pod roboczym tytułem "Czego dowiedzieliśmy się o naszym państwie w roku 2020". Będzie to syntetyczne opracowania tzw. Alertów Eksperckich, przygotowanych przez wielobranżony zespól pracujący pod przewodnictwem i z inspiracji Profesora. Miałem przyjemność i zaszczyt brać udział w opracowywaniu alertów dotyczących biznesu.