Logogram strony

Myśliciel A.Rodin

Rozmiar tekstu

Najbliższe konwersatoria z TQM

Wszystkie konwersatoria odbywają się w goszczącej nas od kwietnia 2017 r.

Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej

ul. Koszykowa 79, róg ul. Krzywickiego

w godzinach od 16:00 do 20:00

Wstęp wolny

Video ze spotkań przygotowuje społecznie Manufaktura Video.

Można je obejrzeć wybierając z bocznego menu właściwe spotkanie.

 

Osoby, które chciałby otrzymywać zawiadomienia o konwersatoriach do swojej skrzynki mailowej proszone są o napisanie do mnie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na stronie Zamów biuletyn nowości można też zaprenumerować biuletyn, który będzie obejmował informacje o nowych treściach we wskazanych przez Państwa kategoriach tematycznych.

MOJA KSIĄŻKA

Informuję Państwa, że na stronie Moja książka znajduje się drugie wydanie mojej książki — teraz pod tytułem "Doktryna jakości. Wydanie II turkusowe. Rzecz o turkusowej samoorganizacji" — a także przewodniki po niej dla czytelników, którzy czy to niekoniecznie chcą zgłębiać pełną jej treść, czy też znają już wydanie pierwsze.

Zapraszam również na stronę Moje wystąpienia otwarte, na której znajdują się informacje o moich ogólnie dostępnych wystąpieniach, a także o konferencjach, które polecam.

Zapraszam do obejrzenia moich wykładów video oraz wywiadów video i fono.

 

Czwartek 15 listopada 2018; Prof. Andrzej Nowak

Zarządzanie szczęściem

Szybka i przyspieszająca zmiana charakterystyczna dla współczesnej rzeczywistości tworzy nowe wyzwania dla planowania i zarządzania  zarówno firmą, jak i własnym życiem. Coraz trudniej jest przewidywać przyszłość na podstawie ekstrapolacji trendów. Duża rolę w funkcjonowaniu firm i dynamice rzeczywistości społecznej grają rzadkie zdarzenia, których nie da się przewidzieć.

Tradycyjne metody planowania i zarządzania oparte są głównie znajomości tego co zdarza się najczęściej i jest typowe — miar tendencji centralnej średniej i mediany. Te miary często zawodzą w przewidywaniu szybkich zmian i planowaniu w świecie, który jest w znacznej mierze nieprzewidywalny. Przyjęcie tezy o niskiej przewidywalności i ważnej roli rzadkich zdarzeń wymaga nowego podejścia w zarządzaniu i rozbudowywaniu metod zarządzania firmą o metody wywodzące się z podejścia do układów złożonych.

W swym wystąpieniu omówię role niezwykle rzadkich zdarzeń w życiu jednostki i w businessie. Przedstawię też propozycję  typów rzadkich zda-rzeń i krótko zanalizuję mechanizmy ich postawania.  W świecie, gdzie często rzadkie zdarzenia decydują o tym co się zdarzy, szczęście często decyduje o sukcesie. Z punktu widzenia psychologii posiadanie szczęścia jest wymierną właściwością, związana z charakterystyką funkcjonowania poznawczego i działania podmiotu. Tę właściwość można modyfikować i rozwijać. Przedstawię główne tezy tego, jak zarządzać szczęściem w życiu osobistym i w funkcjonowaniu firmy.

Czwartek 6 grudnia 2018; Prof. Rafał Ohme

Emocje: jak używać dobre, jak okiełznać złe

Umysł Emo Sapiens jest wyposażony nie w jeden, ale w dwa silniki: ROZUM, czyli chłodny namysł i EMOCJE, czyli gorące odczucia. Oba napędy współpracują ze sobą harmonijnie. Emocje służą rozumowi i są dla niego wsparciem. Dają mu siłę do działa-nia i dopingują, by się nie poddawał. Z kolei rozum planuje i wynajduje nowe rozwią-zania, a także pozwala lepiej emocjami zarządzać.

Dla Homo Sapiens emocje są jak ogień, który niszczy. Dla Emo Sapiens emocje są jak ogień, który jest żywiołem, ale też chroni, ogrzewa i daje energię. Emocje mogą być niebezpieczne, ale jednocześnie są bardzo użyteczne, wszystkie, nawet te negatywne. Kto się dziwi, jak to możliwe, że Dawid pokonał Goliata - w sporcie, w pracy, w życiu - niech szuka odpowiedzi w emocjach. To one zadziwiają, dając siłę, wiarę i nadzieję, wbrew wszystkim i wszystkiemu.

Emo Sapiens traktuje emocje tak jak ogień, z dużym szacunkiem i ostrożnością. Zna siebie dobrze i wie, kiedy mogą rozrosnąć się nieproporcjonalnie do sytuacji. Wie, jak je najlepiej zastopować, zneutralizować lub rozładować. Wie, co robić, aby nie dopuścić do akceleracji kłótni. Wie, jak długo można się smucić, a kiedy trzeba zwrócić się o po-moc do specjalisty. Wie kiedy ufać przeczuciu, a kiedy porady wewnętrznego głosu mogą wyprowadzić w pole.

Prof. Rafał Ohme opowie, jak wykorzystać emocje, aby pracowały na naszą korzyść i jak nie dopuścić do tego, aby nas i innych wokół poparzyły.