Logogram strony

Myśliciel A.Rodin

Narodziny gwiazdy

Rozmiar tekstu

Najbliższe konwersatoria z TQM

Wszystkie konwersatoria odbywają się w goszczącej nas od kwietnia 2017 r.

Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej

ul. Koszykowa 79, róg ul. Krzywickiego

w godzinach od 16:00 do 20:00

Wstęp wolny

 

 

Video ze spotkań przygotowuje społecznie Manufaktura Video, za co wszyscy składamy jej w tym miejscu serdeczne podziękowania. Nagrania można obejrzeć wybierając z bocznego menu właściwe spotkanie.

Osoby, które chciałby otrzymywać zawiadomienia o konwersatoriach do swojej skrzynki mailowej proszone są o napisanie do mnie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na stronie Zamów biuletyn nowości można też zaprenumerować biuletyn, który będzie obejmował informacje o nowych treściach we wskazanych przez Państwa kategoriach tematycznych.

MOJA KSIĄŻKA

Informuję Państwa, że na stronie Książka znajduje się drugie wydanie mojej książki — teraz pod tytułem "Doktryna jakości. Wydanie II turkusowe. Rzecz o turkusowej samoorganizacji" — a także przewodniki po niej dla czytelników, którzy czy to niekoniecznie chcą zgłębiać pełną jej treść, czy też znają już wydanie pierwsze.

Zapraszam również na stronę Moje wystąpienia otwarte, na której znajdują się informacje o moich ogólnie dostępnych wystąpieniach, a także o konferencjach, które polecam.

Od roku 2016 większość wykładów jest rejestrowana na video, a linki do nich znajdują się na końcu stron z relacjami z tych spotkań.

Zapraszam też do obejrzenia moich Wykładów video oraz Wypowiedzi na antenie i w Internecie.

 

NAJBLIŻSZE KONWERSATORIA

 

Zapowiedziane wcześniej konwersatorium Doroty Jakubowskiej w dniu 12 marca 2020 zostało odwołane z powodu zamknięcia uczelni wyższych przez władze państwa. Miejmy nadzieję, że 16 kwietnia b.r. ten zakaz nie będzie już obowiązywał.

 

czwartek 16 kwietnia 2020, Dorota Jakubowska; Grupa TROP

Szczęśliwi, bo omylni.

Celem naszego umysłu nie jest rozumienie, lecz przewidywanie. Zatem, co jest największym problemem dla naszego mózgu? To, że nie potrafi zinterpretować rzeczywistości? Nie, z tym sobie radzi. Problem pojawia się wtedy, gdy nie umiemy ocenić przyszłych skutków naszych działań. Dzieje się tak,  gdy podejmując decyzję nie mamy stosownego mechanizmu, algorytmu, heurystyki, nawyku lub bazujemy na sprzecznych danych (a w każdym razie tak je oceniamy).  Brak kontroli poznawczej jest dla naszych mózgów prawdziwym cierpieniem. A zatem zrobimy dużo, aby do tego nie doszło.  Uruchamiamy aparat poznawczy i emocjonalny, nasze ciało i zmysły, żeby obronić się przed śmiertelnym wirusem niezdolności planowania reakcji.

Zapraszam na spotkanie o tym, jak ten sposób myślenia o potrzebach poznawczych tłumaczy błędy w interpretacji danych, w ocenie szans na sukces naszych przedsięwzięć, w naszych zachowaniach ekonomicznych. Porozmawiamy również o tym, dlaczego nie słuchamy się w rodzinach i boimy się dialogu społecznego. Dlaczego w tak wielu dziedzinach oszukujemy samych siebie zgodnie z zasadą „jeśli rzeczywistość nie pasuje do wyobrażeń, tym gorzej dla rzeczywistości?”

Czy możemy zapobiec tym błędom, dobrowolnym przekłamaniom, naiwności i upraszczaniu? Czy możemy to zrobić, nie tracą szansy na szczęście?